Kogemustega haridusuuendajad Marika & Triin

Meie ühine kirg luua tähenduslikke muutusi hariduselus inspireeris meid “Hea hariduskorralduse” loomiseks. Meie mõlema kogemused täiendavad teineteist, et pakkuda personaalset lahendust Sinu vajadustest lähtuvalt. Oleme lõpetanud haridusinnovatsiooni magistriõppe Tartu Ülikoolis ja meil on kokku 15 aastat kogemust haridusvaldkonnas.

Marika Saar

Kogemus:
2021- … Elva vallavolikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni esimees 
2022-2023 kultuuriministri nõunik 
2017-2021 Elva abivallavanem (hariduse, kultuuri, spordi, noorsootöö, sotsiaalvaldkonna, ennetustöö strateegiline planeerimine ja juhtimine, hallatavate asutuste, sh koolide, lasteaedade, töö koordineerimine) 
2014-2017 Elva abilinnapea 

Tugevus: Olen algatusvõimeline ja tulemustele orienteeritud, hea organiseerija ja suhtleja, süsteemne, avatud ja kirglik. Pikaaegne omavalitsusjuhtimise kogemus on andnud oskused näha seoseid erinevate valdkondade vahel, on õpetanud püstitama eesmärke, looma süsteemsust väljakutsete lahendamisel, oman kogemusi võrgustikutöö korraldamisel ja kogukondade kaasamisel ning minu jaoks on kõige lahedam teha asju uutmoodi- nii nagu alati pole tehtud. 

Haridus:
Tartu Ülikooli haridusinnovatsioon MA 
Tartu Ülikooli ärijuhtimine MA 
Tallinna Ülikooli haldusjuhtimine MA
Eesti Põllumajandusülikool maamajanduse juhtimine ja ühistegevus BA 

Inspiratsiooniallikas: ägedad inimesed, kes naudivad oma töid ja tegemisi; raamatud – lugemine on mu lemmiktegevus ning iga raamat pakub killukese mõtteainet; kultuurielamused – teatrietendused, filmid ja kontserdid, mis panevad alati ahhetama kuivõrd palju andekaid ja loomingulisi inimesi meil on; kõndimine toob kaasa kõige paremad mõtted ja lahendused.

Triin Kaaver

Kogemus:
2019-2023 Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide pidamise valdkonna riigigümnaasiumite rajamise koordinaator
2016-2019 Elva Vallavalitsuse haridusspetsialist
2020-2023 SA Euroopa Kool juhatuse liige/nõukogu liige

Tugevus: Minu tugevusteks on pealehakkamine, julgus, inimeste toetamine muutuste juhtimisel ja heaolu loomine. Minu pikk kogemus kooli pidajana nii kohaliku omavalitsuse kui riigi tasandil on andnud mulle teadmised ja oskused haridusasutuste juhtide toetamisel, nõustamisel, värbamisel ja sisseelamisel. Samuti olen juhtinud võrgustikutööd, seiranud haridusasutute käekäiku, loonud pidaja tasandil haridusasutusi toetavat õigusruumi ja olnud asutuste juhtidele arengupartneriks.

Haridus:
Tartu Ülikooli haridusinnovatsioon MA
Tartu Ülikooli riigiteadused BA

Inspiratsiooniallikas: Ammutan inspiratsiooni läbimõeldud kohtadest, olgu nendeks siis kohvikud, kontserdid, pargid või raamatupoed. Kui näen, et mulle kui külastajale on mõeldud, et mul oleks hea olla ja ma tahaksin tagasi tulla, siis see pakub mulle soojust, nähtust, turvatunnet ja siis saab tulla lasta ka inspiratsioonil. Ühtlasi käivitavad mind eneseteadlikud inimesed, kes ei karda enesele otsa vaadata ja võtavad enese või süsteemide muutmiseks midagi ette.

Teised meist:

“Tunnen, et nende Triinu ja Marika kogemus ja vaatenurk aitavad parimal viisil läbi mõtestada kohalikku haridus- ja kultuurielu.”

 

Piibe

“Triin on tõeline tulesäde. Tema innukusega maailma parandada on tõeline oskus. Ta seab oma samme strateegiliselt, on samaaegselt nii hooliv kui sisukas ning purjetab muutuste juhtimisel alati täispurjeis!”

Heidi

“Kohtumised Marikaga annavad alati uusi mõtteid, energiat ja nende jooksul tekivad minu peas selged plaanid. Temaga on otsekohene konstruktiivne kriitika tagatud, kuid alati säilib hoitud ja toetatud tunne.”

Tiina

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis ajakohase infoga hariduskorraldusest!
Uudiskirjaga liitumiseks sisesta oma e-posti aadress all olevasse lahtrisse. 
Mõnusat lugemist!