Hea hariduskorralduse võti on võrgustikutöö

Hea hariduskorralduse eest ei saa vastutada üksnes haridusspetsialist, vaid tegemist on koostööga, kus igal ühel on oma roll ning inimeste vahel toimivad usalduslikud suhted. 

Hea tiimitöö peab toimima kohaliku omavalitsuses kui ametiasutuses, kus omavalitsusjuht veab eest strateegilisi muudatusi, haridusspetsalist saab toetuda oma töös nii finants- kui ka õigusosakonnale ning kultuuri-,spordi-, noorsootöö- ja sotsiaalvaldkonna tihedale koostööle. Loomulikult on tihe koostöö näiteks ka taristu ja koolitranspordi teemadel teiste osakondadega. Oluline on haridusvaldkonnas mitte ära unustada lapsi, kelle hea hariduse nimel me ju üleüldse tegutseme. 

Regulaarne haridusjuhtide võrgustikutöö on enamikes omavalitsustes toimiv, kuid tihtilugu jääb see informatsiooni vahetamise tasandile, kuid kooli- ja lasteaiajuhid sooviksid, et need kohtumised oleksid koostöisemad, kus saab tõesti jagada omavahel kogemusi ning arutada erinevaid probleemilahendusi koos. Siin on väga hea soovitus võtta iga kuu erinev fookusteema, millele keskenduda koosoleku ettevalmistamisel ja aruteludes. 

Tugev partnerlus on oluline ka koolide ja lasteaedade hoolekogudega. Kui on toimiv hoolekogu, kes saab aru oma rollist ning mõtleb sisuliselt kaasa, siis on omavalitsusel ka kindlustunne, et koolid ja lasteaiad toimivad suurepäraselt. 

Koostöö volikogu hariduskomisjoniga ei pea jääma vaid eelnõude tasandile, volikogu komisjon saab algatada erinevaid arutelusid ning oluline on ka komisjoni liikmete teadlikkus nii haridusvaldkonna trendidest kui kohapealsest elust-olust. 

Laste ja noorte arengu toetamisel ei mängi rolli mitte ainult lasteaed ja kool, vaid õppimine toimub ka raamatukogus, rahvamajas, noortekeskuses, sporditrennis, huvikoolis ja huvitegevuses ning ka avalikus ruumis. Seega on erinevate valdkondade vaheline seotus ja ühiste eesmärkide seadmine ning uute lahedate algatuste loomine erilise tähtusega.

Võrgustikutöö on hea hariduskorralduse loomisel võtmetähtusega. Pakume teile tuge ja inspiratsiooni võrgustikutöö planeerimisel ja elluviimisel! 

Inspiratsiooninurk ✨

“Ei ühtki einet üksi”

Raamat räägib suhete võimsusest, aitab arendada sinu sotsiaalseid oskusi, võimekust luua inimestega side ja avada seeläbi olulisi uksi edasisteks saavutusteks. 

Muuhulgas annab raamat sisevaate, kuidas luua suhteid tänapäevases digitaalmaailmas.