Uued algatused ja strateegilised sammud!

Alustasime haridusasutuse hea pidaja tava koostamisega ✨

23. jaanuaril toimus Eesti Linnade ja Valdade Liidu tellimusel, Heateo Haridusfondi toel ja meie – MTÜ Hea hariduskorralduse eestvedamisel esimene töörühma kohtumine, mille eesmärk on koostada Hea haridusasutuse pidaja tava. Tegemist on praktilise tööriistaga, mis toetab kvaliteetse ja vastutustundliku hariduskorralduse tagamist.

Hea pidaja tava koosneb:
➡️ Üldistest põhimõtetest
➡️ Enesehindamise küsimustikust
➡️ Juhendmaterjalist

Haridusasutuse hea pidaja tava koostamiseks tegutseb töörühm, kuhu on kaasatud haridusasutuste pidajate, haridusasutuste juhtide ning ministeeriumi, ülikoolide ning HAKA esindajad.

MTÜ Hea Hariduskorralduse eestvedaja Triin Kaaver sõnas: „Arutelu selle üle, kes on hea pidaja ja millised on tema ülesanded, toimub Eestis sellisel kujul esmakordselt. Hea meel on tõdeda, et see teema on tõstatatud pidajate endi algatusel. Hea pidaja tava loomise protsessis on meil võimalus kaardistada ülesanded ja väljakutsed, esitada endale kriitilisi küsimusi ning jagada omavahel kogemusi. Meie eesmärk on läbi praktilise tööriista toetada kõiki haridusasutuste pidajaid nende teekonnal heaks pidajaks kasvamisel.”

Selleks, et tava oleks võimalikult praktiline, viime pidajate seas läbi lühikese küsitluse. Küsitluse eesmärk on koguda haridusasutuste pidajatelt laiapõhjalist teavet: mis on pidaja töölaual, milliseid väljakutseid lahendatakse ning mis on pidajana eriti hästi õnnestunud. Ühtlasi viiakse info kogumiseks pidajatega läbi fookusrühma intervjuud.

Haridusasutuse hea pidaja tava koostamise projekt kestab 2025. aasta lõpuni.

Hea hariduskorraldus veab eest Harjumaa omavalitsuste haridusjuhtide arenguprogrammi! ✨

Harjumaa kohalike omavalitsuste haridusjuhtide arenguprogrammi eesmärk on süsteemselt läheneda kohalike omavalitsuste hariduse valdkonna ülesannetele ja väljakutsetele. Programm pakub nii teadmisi, inspiratsiooni kui annab võimaluse omavahel kogemusi vahetada. Harjumaa haridusjuhtide arenguprogramm koosneb kuuest koolituspäevast, millest ühel päeval on plaan kampa kutsuda ka koolijuhid ning kevadel kohtume ka Tartumaa kolleegidega. 

16. jaanuaril viisime läbi esimese koolituspäeva – tutvustasime hariduskorralduse mudelit ning keskendusime strateegilisele planeerimisele ja eelarvestamisele.

Toetame omavalitsusi ka keerukates olukordades✨

Hea hariduskorralduse meeskond on toeks ühele kohalikule omavalitsusele teenistusliku järelevalve läbiviimisel. Soovitame omavalitsustel keskenduda haridusvaldkonna süsteemse kvaliteediseire planeerimisele, et ennetada teenistuslikku järelevalvet. Saame sel teekonnal vajadusel kaasa aidata! 

Rahvusvahelised päevad 📆

20. veebruar – rahvusvaheline sotsiaalse õigluse päev
Oluline on tagada kõigile võrdsed võimalused, sõltumata soost, rahvusest, sotsiaalsest taustast või uskumustest. Sotsiaalne õiglus tähendab õiglast ligipääsu haridusele, tervishoiule, tööle ja inimväärsele elule. Sotsiaalse õigluse päeval hindame ja väärtustame kõiki ühiskonna liikmeid ja aitame seeläbi diskrimineerimisest tekkivat lõhe kokku tõmmata!

24. veebruar – Eesti Vabariigi aastapäev
Eesti Vabariigi aastapäev on hea aeg, et meenutada meie riigi ajalugu ja võtta hetk hindamaks, kuivõrd väärtuslik on kasvada, elada, õppida ja viibida vabas riigis. Elagu Eesti! 🇪🇪