Head kultuurikorraldust toetavad teenused

Hea kultuurikorralduse koolitus

Oleme loonud hea kultuurikorralduse hindamismudeli, mis aitab terviklikult läheneda kohaliku omavalitsuse kultuurivaldkonna planeerimisele ja korraldusele.  Koolituspäeva raames vaatama üle, millised on hea kultuurikorralduse võimalused ja väljakutsed keskendudes järgmistele aspektidele: strateegiline planeerimine, õigusruumi loomine, sidususe loomine erinevate valdkondade vahel, võrgustikutöö korraldamine, kultuuriasutuste võrgu planeerimine, partnerlus kohaliku omavalitsuste ja kultuuriasutuste vahel, kvaliteediseire läbiviimine, eelarvestamine ning kuvandiloome. 

Koolituspäev on hea start kultuurikorraldajate võrgustikuga sihtide ja tegevusplaani seadmiseks.

Hinna lepime kokku koos Sinuga ja lähtuvalt Sinu vajadusest. 

Kuidas luua hea kultuurikorralduse rahastusmudelit? 

Pakume omavalitsustele tuge kultuurivaldkonna rahastamise eesmärkide seadmisel ja nende eesmärkide saavutamiseks vajalike tegevuste planeerimisel. Aitame muutunud olukorras olemasolevaid eesmärke ja sihte üle vaadata, kaardistada kultuuriteenuse, seada prioriteete rahastamisel lähtudes arengudokumentidest ja eelarve võimalustest ning luua uut kultuurivaldkonna rahastusmudelit. Aitame kogu protsessi läbi viia süsteemselt ja kaasavalt, et erinevad valdkonnaga seotud osapooled oleks kuuldud ning uus toetussüsteem vastaks parimal moel kohaliku omavalitsuse seatud eesmärkidele. 

Hinna lepime kokku koos Sinuga ja lähtuvalt Sinu vajadusest. 

Kultuurikorraldajate arenguprogramm

Kultuurikorraldajate arenguprogramm on terviklik, inspireeriv ja praktiline teekond, mis aitab võimestada nii maakonna kui omavalitsuse kultuuritöötajate arengut ja koostööd. Kolmepäevase arenguprogrammi jooksul räägime heast kultuurikorralduse mudelist, kultuuri mõjust inimeste heaolule ja piirkonna kuvandile, kultuuri sidususest teiste valdkondadega (sh loomemajandus ja turism), kultuuritegevuste planeerimisest. Eraldi koolituspäeval keskendume kommunikatsioonile, kuidas kaasata sihtgruppide ja kommunikatsioonikanalite valikutele ning ohtudele ja võimalustele nutikas kommunikatsioonis. Kolmandal koolituspäeval läbime praktiliselt ühe sündmuse loomise teekonna keskendudes nüüdisaegse kultuurikorralduse teemadele: sündmuste eestvedamise praktikad, meeskonna juhtimine, seadusandlus, sündmuse ohutus, autorikaitse, ligipääsetavus, keskkonnahoidlikkus, tagasiside andmete kasutamine ja kogumine.

Oleme valmis arenguprogrammi kujundama just Sinu võrgustiku vajadustest lähtuvalt ning arenguprogrammile saab täiendavaid mooduleid ka lisada. 

Arenguprogrammi koolituspäevasid aitavad läbi viia kommunikatsiooniekspert Helen Kaldberg ja kultuuriekspert Astrid Hallik. 

Hinna lepime kokku koos Sinuga ja lähtuvalt Sinu vajadusest.

Kestliku kultuurikorralduse toetamine 

Sündmuste keskkonnamõju vähendamiseks aitab Marleen koostada strateegiaid ning ka toetada nende elluviimist. Pakume ka koolitust kestlike põhimõtete seadmiseks ja rakendamiseks avalikel üritustel ja organisatsioonist. Koolitusel räägib Marleen nii sellest, millised nõuded ja seadused hetkel juba Eestis kehtivad ning ka sellest, kuidas kestlikke põhimõtete rakendamine praktikas päriselt käib ning millised on senised kogemused. 

Hinna lepime kokku koos Sinuga ja lähtuvalt Sinu vajadusest.